Старі Санжари
Новосанжарський район, Полтавська область

Звіт сільського голови 2016 р.

З В І Т

Старосанжарського сільського голови

за 2016 рік

  1. 1. Населення

     Населення  Старосанжарської сільської ради на 01 січня 2017 року становить 1056 чоловік. Радісно повідомити, що в цьому році на території ради народилось  8 малюків, з них 4 дівчинки  та 4 хлопчики. В той час сумно, що померло 24 особи, з них одна дитина.   

                           2.Бюджет сільської ради на 2016 рік.

Планові показники:

-  доходи сільського бюджету у сумі 2 428 600 гривень, в тому числі доходи загального фонду сільського бюджету  – 2 301 869 гривень, доходи спеціального фонду сільського бюджету –126 732 гривень;

-  видатки сільського бюджету у сумі 2 547 120 гривень, в тому числі видатки загального фонду сільського бюджету –1 832 129 гривень, видатки спеціального фонду сільського бюджету – 714 991 гривень.

На протязі звітного року проводилось корегування доходної частини сільського бюджету а саме  збільшення планових показників на суму 703 839 грн.  На 31.12.2016 року доходна частина  бюджету сільської ради   виконана на 137,5%.

3. Податки.

    Основними джерелами надходження коштів до сільського бюджету є:

  • Податок на землю з юр. і фіз. осіб – 249 400
  • Оренда землі – 1 306 100
  • Збори за надані адміністративні послуги – 181 600
  • Акциз – 12 500
  • Єдиний податок – 525 700
  • Інше – 26 569

4. ДНЗ «Дзвіночок».

       На потреби ДНЗ «Дзвіночок» з сільського бюджету було виділено у 2016 році 12,5 тис. грн.(загальний фонд) та спеціального фонду 9,5 тис. грн. Для ДНЗ «Дзвіночок»  за рахунок сільського бюджету було придбано паркан  на суму 25 тис грн..,  бойлер – 2 800грн., пральну машину – 9800 грн.  ДНЗ « Дзвіночок» в 2016 році підключено до швидкісного Інтернету що дає змогу впроваджувати новітні технології у вихованні дітей під час занять. Силами  Старосанжарського СКГ проведено заміну водопровідних труб.

     Дитячий заклад опалюється газом та дровами. На опалювальний період повністю забезпечений дровами. Альтернативне опалення дає можливість скоротити витрати.

    Сільська рада потурбувалася у цьому році  про найменших наших жителів, а саме для них встановили дитячий ігровий майданчик, провели його благоустрій: придбано дитячий ігровий комплекс «Чудовий островок» на суму 20,3 тис. грн., гойдалки на суму 5,5 тис. грн..

5. Шкільне навчання.

      У поточному році сільською радою надано районному бюджету субвенції для Старосанжарської ЗОШ:

- для заміни вікон на енергозберігаючі на другому поверсі школи, спортивного залу, роздягальні, майстерні та їх монтаж  на суму 150 тис. грн.;

- для ремонту їдальні  на суму 38 тис. грн.;

- проведено та підключено доступ до мережі Інтернет за рахунок сільської ради на суму 3000 грн.;

- закуплено матеріали та проводиться ремонт стелі на другому поверсі школи на суму 100 тис. грн., що дасть змогу підвищити температуру в класах та зекономити енергоресурси;

- виділено кошти на закупівлю нових парт на суму 13 тис. грн..;

 

      6. Соціальний захист населення.

         Сільська рада на виконання сільської Програми економічного, соціального та культурного розвитку Старосанжарської сільської ради на 2016 рік, протягом року вирішувала питання щодо поліпшення соціального обслуговування пенсіонерів та соціально незахищених верств населення.

З метою соціального захисту  незахищених верств населення виконувалась діюча сільська програма «Надання одноразової матеріальної допомоги жителям Старосанжарської сільської ради на 2015-2016 роки».  На виконання вищезазначеної  Програми  із загального фонду сільської ради за 2016 рік  було виділено коштів на суму   000 грн.  Враховуючи тяжке становище громадян, на виконання вищезазначеної Програми, за період 2016 року було виділено   грн.. матеріальної допомоги.  До  Дня людей похилого віку   громадянам, які досягли  90 річного віку та більше, були вручені  подарунки на суму   100 грн. кожен. Учасникам бойових дій в зоні АТО та членам їх сімей з бюджету сільської ради було виділено 6000 грн.  (по 1000 грн. кожному).

На обліку сільської ради зареєстровано і проживають громадяни  пільгових категорій:       інваліди війни       - 2 чол.;       учасники бойових дій  – 6 чол.;    воїни інтернаціоналісти  -  2 чол.;         учасники війни     - 25 чол.;      діти війни     - 137 чол.;      учасники  аварії на ЧАЕС  - 5 чол.;      матері – героїні – 2 чол.;      багатодітні сім’ї - 9 сімей, в яких виховується 31 дитина;      одиноких матерів – 19 чол.;   дітей, позбавлених батьківського піклування – 5;  сім’ї опікунів та піклувальників – 3, в них виховується 6  дітей з них 5 під опікою та 1  під піклуванням.

         На обліку в Старосанжарській сільській раді  зареєстровані і проживають 23 одиноких громадян та 14 одинокопроживаючих  громадян, які мають непрацездатних дітей. 13 людей похилого віку обслуговують 2 соціальні працівники.

           Слід зазначити, що на протязі 2016 року відповідальною за оформлення субсидій було оформлено  305  справ.

     7. Призовна діяльність.

    На виконання Програми «Призовна діяльність на 2015-2017 роки» здійснювалася оплата транспортних послуг по підвозу допризовників на суму  3  тис. грн.

8. Фізична культура.

    Сільська рада велику увагу приділяє розвитку фізичної культури та спорту. Розроблена Програма розвитку фізичної культури та спорту на 2016-2017 роки, що дозволяє підтримувати спорт на належному рівні. За рахунок коштів сільської ради  було придбано тенісний стіл, футбольні сітки для великого та міні-футболу, м’ячі футбольні, волейбольні, баскетбольні, міні-футбольні, шахи, шашки для комплектації спортивного залу Старосанжарської ЗОШ на 15 тис. грн.                             

9. Медицина.

     Для підтримки медицини на території сільської ради надано субвенції до районного бюджету на суму 23200 грн. для придбання медичного обладнання. Також замінено частину вікон в сільській лікарні на суму 20 тис. грн..

10. Культура.

    В с. Старі Санжари функціонує сільський будинок культури. На його утримання було надано субвенції до районного бюджету на суму 20000 грн. В будинку культури  проводяться  заходи та  святкові концерти, а саме: Новий рік, Різдвяні колядки, свято Івана Купала, 8 березня, та інші  за участі школярів та із залученням артистів інших громад. Було придбано дві святкові завіси та штори на суму майже 9 тис. грн., відремонтовано електропроводку та освітлення. Агрофірма «Аршиця» закупила та передала СБК два мікрофони та пульт керування.

  11. Житлово-комунальне господарство.

    Сільською радою у 2016 році особливу увагу було приділено розвитку житлово-комунального господарства. Працівниками Старосанжарського СКГ та фізичними особами на підставі договорів постійно проводилося прибирання місць загального користування, відбувався регулярний покіс трави.  Сільською радою придбано та передано на баланс Старосанжарського СКГ 34 урни для сміття, які  були розташовані по вул. Старосанжарській.  Для Старосанжарського СКГ було придбано трактор МТЗ 320 (240 тис. грн.), що дасть можливість власними силами виконувати необхідні роботи. Старосанжарське СКГ із залученням приватних осіб проводило очистку вулиць села від снігу. Забезпечувався своєчасний вивіз сміття з подвір’їв старосанжарців. За рахунок коштів Старосанжарського СКГ та із залученням коштів небайдужих громадян  було проведено заміну частини водопровідної мережі, а саме , що дало можливість збільшити тиск питної води в магістралі. На протязі звітного року Старосанжарське СКГ встановили системи захисту та замінили скважинні насоси на башті с. Старі Санжари. Для забезпечення безперебійного постачання питної води мешканцям району Гора, було введено в експлуатацію допоміжну свердловину, електропостачання якої здійснюється з тризонним тарифом.

 Навесні та восени   сільською радою неодноразово організовувалися та проводилися Дні благоустрою.  Вдячний депутатам, членам виконкому, жителям, хто відгукнувся та приймав  участь у наведенні порядку на території села.    Зусиллями сільського голови та депутатського корпусу проведено освітлення вулиць та провулків. Повністю освітлені вулиці: Старосанжарська,  Петра Корсуна, Федора Корсуна, Молодіжна.  Частково – Шкільна, Жовтнева. Робота по продовженню освітлення  населеного пункту триває.

          12. Дороги.

         В поточному році  проводився ямковий ремонт асфальтованих доріг с. Старі Санжари:

-вул. Шкільна на суму 49 232 грн

- вул. Жовтнева на суму 33 331 грн

- вул. Старосанжарська на суму 199 955 грн.

- дорога від траси М-22 до с. Старі Санжари 198 000 грн.

    .                                                                                                                                       

                         13. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА.

       Сільською радою для забезпечення пожежної безпеки у літній оздоровчий сезон 2016 року (чергували з травня по вересень включно) було укладено договір з РВ ГУДСН Новосанжарського району щодо надання послуг, що забезпечило в літній період своєчасне гасіння пожеж та уникнення наслідків з надзвичайних ситуацій.

                         14. ПЛАНИ НА 2017 рік.

      Основні зусилля сільська рада планує спрямувати на продовження  оновлення ДНЗ «Дзвіночок» с. Старі Санжари  із заміною дитячих меблів,  придбання великого плазмового телевізору, килимового покриття, проведення поточних ремонтів груп дитячого садка. Планується завершення  встановлення дорожніх знаків на вул. Старосанжарській біля дитячих закладів. Також продовжимо комплектацію дитячого ігрового та спортивного майданчиків різноманітними гойдалками та спортивними  тренажерами.

       Наприкінці свого звіту особливо хочу  подякувати своєму колективу, з якими я пропрацював цей непростий рік. Нам було нелегко, були певні здобутки в нашій роботі, але і спіткали невдачі, не все вдалося, як хотілось, але без їх наполегливої праці ми б не досягли певних результатів про які я Вам щойно прозвітував.

     Окрему подяку хочу оголосити депутатам сільської ради, а саме: Антонцю Олегу Олексійовичу, Коваленку Володимиру Миколайовичу, Наріжній Марії Сергіївні, Божко Ірині Анатоліївні, які найбільше допомагали мені у звітному періоді у вирішені нагальних потреб нашої територіальної громади.

     Вдячний колективам школи та  ДНЗ «Дзвіночок» за їх вклад у виховання підростаючого покоління.

    Також я дуже вдячний фізичним особам-підприємцям, членам виконавчого комітету та просто небайдужим жителям громади, які надавали всебічну допомогу в життєдіяльності села, а саме: Антонь Василю Юрійовичу, Чепок Юрію Петровичу, Панченко Віталію Івановичу, Панченко Тетяні Василівні, Киві Владиславу Миколайовичу.

     Я дякую небайдужим жителям села, які постійно підтримують чистоту та порядок на прилеглих ділянках, за розуміння проблем та бажання бачити наше село кращим. Сподіваюся на Вашу підтримку у майбутньому.   

  

 13.02.2017

 З повагою                                                                       А.Г.Троян